V našich bazénoch využívame vodu z vlastného termálneho prameňa. Využívanie termálnych prameňov v Patinciach má dávnu tradíciu. Už dokumenty z 13. storočia píšu o našich teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias.

Bazénový svet je komplex bazénov s využitím vody z termálneho vrtu, ktorá je špeciálne upravovaná tak, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca.

Naša termálna voda má priaznivý účinok na pohybové ústrojenstvo človeka a priaznivo pôsobí proti jeho chorobám. Bahno z jazera sa od dávnych čias používalo na liečebné účely.

Termálny prameň Hévíz s teplotou 27°C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m, patrí k reťazi pridunajských prameňov, ktorá sa začína pri Patinciach a končí na Margitinom ostrove pri Budapešti.

Rímsky bahenný kúpeľ

Aby ste si mohli vychutnať ešte väčší pôžitok z účinkov našej termálnej vody, postavili sme pre Vás rímsky kúpeľ – posedenie okolo prameňa, ktoré sa nachádza priamo na jazierku.

Veľký relaxačný bazén

Najväčší krytý relaxačný bazén na Slovensku s hĺbkou vody 1,2 m a množstvom atrakcií, ako sú napríklad masážne vodné postele a delá, trysky, chrliče, divoká rieka a jaskyňa. Voda má teplotu cca 31°C.

Kľudový bazén

Ideálne miesto na oddych. Voda v bazéne má príjemných 36°C a má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo a jeho ochorenia.

Vírivka

Pre Vaše uvoľnenie a regeneráciu tela je Vám k dispozícii aj 10-miestna vírivka, v ktorej teplota dosahuje 35°C. Pobyt v nej má mimoriadne priaznivé účinky na ľudský organizmus.

Hydroterapia spoločne s ďalšími skutočnosťami ako napr. plnohodnotná strava, oddych, pohyb, aktivuje samoozdravné sily organizmu.

Detský vnútorný bazén

Vaše ratolesti sa do sýtosti vyšantia v bazéniku s toboganom. Voda je termálna, má teplotu 34°C a je hlboká len 70 cm.

Detský vonkajší bazén

V exteriéri hotela je pre vaše deti pripravený bazénik so šmykľavkou a fontánou. Hĺbka vody je iba 40 cm a jej teplota je 30°C.

Vonkajší letný bazén

Na ploche viac než 600 m2 sa nachádza vonkajší letný bazén hotela s veľkým toboganom a lezeckou stenou. Počas letnej sezóny je pre hostí k dispozícii až 10 bazénov s termálnou vodou a 4 tobogany. Teplota vody vo vonkajších bazénoch sa pohybuje od 26°C do 29°C.

Otváracie hodiny a cenník

Pondelok – Štvrtok 09:00 – 21:00
Piatok 09:00 – 22:00
Piatok – nočné kúpanie 22:00 – 01:00
Sobota 09:00 – 22:00
Nedeľa 09:00 – 21:00

 

Bazénový svet je hotelovým hosťom v sobotu a nedeľu k dispozícii už od 7:00 hod. a cez týždeň od 9:00 hod.

V bazénovom svete si môžete zadarmo zacvičiť v týchto dňoch:

  • Aqua aerobic v nedeľu od 16:00 do 17:00 hod., vo veľkom relaxačnom bazéne