Bratislava patrila deťom a my sme boli pri tom

Bratislava patrila deťom a my sme boli pri tom

Posledný prázdninový deň bol venovaný našim najmenším. Úspešný druhý ročník Telecom Detského festivalu prilákal do bratislavskej Eurovey deti a rodičov z celého okolia. Medzi novinkami v programe podujatia pribudla, okrem iného, aj Wellness zóna, ktorú zabezpečil Wellness Hotel Patince. Rodičia si tak mohli dopriať starostlivosť v podobe masáží a kozmetiky.

Zážitkový deň plný zdravia a zábavy sa konal nedeľu 1. septembra v priestoroch obchodného centra Eurovea. Na pódiu sa vystriedalo mnoho detských hviezd. Nechýbal ani Zajo Turbo, či obľúbený Ťuki. Diváci zažili magickú show od kúzelníka Peťa Šostáka a s napätím sledovali dychberúci rozprávkový muzikál Nemo a Dory. Deti zabávali aj hrdinovia detskej relácie Výbuch z Ťuki TV, ktorú si mohli premiérovo pozrieť naživo. Vyvrcholením podujatia bolo hudobné vystúpenie Mira Jaroša, ktorý pri tejto príležitosti pokrstil svoje nové DVD.

Festivalu sa zúčastnila aj podiatrička Denisa Mertl, ktorá skontrolovala, či má Šašo Luboš správnu obuv a prezradila, ako je potrebné dbať o detské nožičky.  Ako uvariť zdravé maškrty si deti mohli vyskúšať s Mirkou Luberdovou. Z tulivakov nás zdvihli lektori z River Park Dance school, s ktorými sa tancovalo i športovalo.

Pracovníci Hotela Wellness Patince sprostredkovali nielen rodičom, ale aj iným účastníkom podujatia, kvalitnú masáž alebo kozmetickú procedúruTento ročník Telecom Detského festivalu pripravil novinky aj pre rodičov, ktorí mali možnosť načerpať sily v oddychovej Wellness zóne plnej zdravia a relaxu. Pracovníci Hotela Wellness Patince sprostredkovali nielen rodičom, ale aj iným účastníkom podujatia, kvalitnú masáž alebo kozmetickú procedúru. Nezisková organizácia Falck učila o poskytovaní prvej pomoci. Zo zóny športu odchádzali rodičia obohatení o novú dávku vedomostí, pričom sa dozvedeli sa, čo môže ovplyvniť pohyb u detí.

Cieľom podujatia je ponúknuť deťom a ich rodičom pestrý program, v rámci ktorého sa popri zábave bude aj vzdelávať a informovať. Predovšetkým rodičom detí chcú organizátori festivalu sprostredkovať kvalitné odpovede na ich otázky o zdravotnom stave a zdravom životnom štýle dieťaťa, ako aj ich samotných. Aj preto sa rozhodli rozšíriť letnú edíciu festivalu o Zónu malých farmárov so Svetom bedničiek, kde ste si mohli spolu so svojimi detičkami zasadiť rastlinky, a čo to sa dozvedieť o ich správnom pestovaní.

Druhý ročník Telecom Detského festivalu, tentokrát v letnej edícii, pritiahol do Eurovey 36 700 návštevníkov, čo je o 30 percent viac oproti vlaňajšku. Máme radosť, že Wellness Hotel Patince mohol byť jeho súčasťou a priniesť o trochu viac zdravia do života detí a ich rodičov.

Fotografie z Telecom Detského festivalu si môžete pozrieť tu.