Certifikované ubytovanie na vidieku

Cieľom certifikácie ubytovacích zariadení na vidieku je zvýšiť kvalitu ich služieb a posilniť ich propagáciu. Nositeľom projektu je Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), Odbor zahraničných vzťahov a cestovného ruchu. Odborným garantom celého projektu je Katedra regionalistiky a rozvoja vidieka Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. O priznaní značky kvality rozhoduje certifikačná komisia, ktorá pozostáva z piatich členov, zástupcov odborného, verejného a podnikateľského sektora.

Certifikované ubytovacie zariadenie spozná návštevník podľa symbolu zeleného kvietku spolu so slovným označením Certifikované ubytovanie na vidieku.

Výhody a ciele certifikácie

Certifikácia ubytovacích zariadení na vidieku prispieva k zlepšeniu kvality vybavenosti, služieb a personálu ubytovacích zriadení. Navrhnutý systém certifikácie zohľadňuje pozitívne skúsenosti s aplikáciou systémov hodnotenia kvality ubytovacích zariadení v zahraničí a taktiež vnímanie kvality služieb z pozície zákazníka – hosťa. Výsledkom certifikácie bude garancia štandardne definovanej kvality produktu, jednoduchá identifikácia certifikovaných ubytovacích zariadení v praxi a spätná kontrola stanovených štandardov.

Výhody pre certifikované zariadenia:

  • deklaruje jasný štandard = rast kvality ubytovacích a nadväzných služieb na vidieku,
  • umožňuje odlíšiť certifikované ubytovacie zariadenia od ostatných ubytovacích zariadení na vidieku,
  • spoločný marketing malých ubytovacích zariadení (značka, jednotné využívanie marketingových nástrojov) uľahčuje presadenie sa na trhu ubytovacích zariadení,
  • podporuje predaj služieb, zlepšuje využitie lôžkovej kapacity ubytovacích zariadení a prispieva k rastu príjmov z ubytovania.
  • umožňuje certifikovaným zariadeniam uchádzať sa o čerpanie finančnej podpory z programu LEADER NSK

Výhody pre návštevníka certifikovaného ubytovacieho zariadenia:

  • umožňuje zákazníkovi porovnávať ubytovacie zariadenia na vidieku – transparentnosť ponuky,
  • garantuje minimálnu kvalitu vybavenia a služieb ubytovacích zariadení na vidieku,
  • umožňuje návštevníkovi identifikovať špeciálnu ponuku (služby) ubytovacích zariadení na vidieku,
  • návštevník získa prehľad o ďalších certifikovaných ubytovacích zariadeniach a lokalitách, ktoré ponúkajú pobyt na vidieku,
  • jednoduchý a jasný spôsob komunikácie s prevádzkovateľmi ubytovacích zariadení na vidieku pri objednávaní služieb (informačný a rezervačný systém).

Dotácia:

Z grantu Certifikované ubytovacie zariadenie na vidieku sme úspešne požiadali o projekt: „Informačné a smerové tabule a ich osadenie“. Miestom realizácie je prístupová cesta k hotelu a tabule na parkovisku hotela.

Projektom sme chceli v rámci nášho ubytovacieho zariadenia skvalitniť navádzacie tabule na prístupovej ceste v areáli kúpeľov smerujúcej z hlavnej cesty. Všetky tabule budú reflexné, aby aj v noci ich bolo jasne vidieť. Týmto zlepšíme príjazdovú cestu k nášmu hotelu pre klientov, ktorí prichádzajú z nášho a ďalších regiónov.

 

Web stránka:

http://ubytovanienavidieku.sk/

 

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie