Cestu k zdraviu pomôže nájsť odborníčka Monika

Cestu k zdraviu pomôže nájsť odborníčka Monika Hodásová

Prednáša, vzdeláva, vedie vlastné semináre, publikuje články, no predovšetkým pomáha jednotlivcom nájsť ich cestu k šťastiu a zdraviu. Vyhľadávaná odborníčka na zdravý životný štýl na Slovensku, Monika Hodásová, vedie relaxačný program počas víkendov vo Wellness Hoteli Patince. Prečítajte si, čo ju viedlo na jej ceste za zdravím.

Odborníčka na zdravý životný štýl Monika Hodásová, vedie relaxačný program počas víkendov vo Wellness Hoteli PatinceMonika pôsobí ako výživová poradkyňa, inštruktorka jogy aj ako terapeutka metódy Cesta.  Už ako malá bola telom aj dušou zapálená pre tanec a šport. Ochorenia a zdravotné problémy, ktoré ju od skorého veku sprevádzali, ju prinútili vyskúšať množstvo stravovacích smerov aj rôzne terapie. Malé zmeny v životnom štýle prinášali postupne obrovské zmeny do jej života. Telo sa liečilo, naberala energiu, a tak lekárov prestala navštevovať. Viditeľné výsledky a zlepšenie jej zdravotného stavu ju fascinovali natoľko, že sa rozhodla ponoriť hlbšie do tajov výživy a do štúdia ľudského tela. Študovala na Slovensku, ale aj v zahraničí, kde sa vzdelávala v oblasti výživy pod dozorom uznávaných doktorov a profesorov. Pri svojej práci využíva najmä poznatky zo štúdia na americkej Cornell Univerzity. Zaoberá sa dietetikou čínskej medicíny a stravovaniu podľa piatich elementov.

Ako sama priznala, do jogy sa zamilovala od prvého momentu stretnutia s ňou. Dnes vedie vlastné hodiny Hatha jogy, zároveň a snaží sa zmeniť klamlivé, no rozšírené vnímanie jogy ako náboženstva.  Nadobudnuté bohatstvo vedomostí  si nenecháva len pre seba, ale s radosťou ho odovzdáva ďalej. Rukami jej prešlo už množstvo klientov, ktorým pomáhla pri liečbe fyzických či psychických ochorení. „Pre niekoho je šalát liekom, pre iného jedom.“ Takto zdôvodňuje jej dôraz kladený na individualitu ľudí, s ktorými pracuje.

Zaujali vás Monikine skúsenosti, radi by ste zistili viac o jej metódach a chceli by ste od nej poradiť vlastný recept na zdravie? Stretnite sa s odborníčkou na zdravý životný štýl počas víkendu v rámci relaxačného programu Wellness  Hotela Patince.