Čím je naša voda výnimočná?

V našich bazénoch využívame vodu z vlastného termálneho prameňa. Využívanie termálnych prameňov v Patinciach má dávnu tradíciu. Už dokumenty z 13. storočia píšu o teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias.

Termálnu vodu z patinských prameňov s dobrým účinkom na ľudský organizmus spomína vo svojom diele aj Matej Bell. Gróf Nedetzky dal vybudovať v okolí prameňa vane, v ktorých sa úspešne liečili choroby končatín. 10. októbra 1953 na návrh Dr. Ondreja Stollmana vyhlásili patinský termálny prameň a jeho okolie za chránenú oblasť. Jeden z vrtov sa nachádza pri termálnom jazierku asi 1 km SV od obce Patince. Prameň bol navŕtaný v r. 1953 a vytvára jazierko veľkosti 10 x 20 m s max. hĺbkou 2 m.

Ďalší zdroj minerálnej vody je v blízkosti termálneho jazera. Ide vlastne o párový vrt vybudovaný na zlepšenie hydrotechnických parametrov (veľké vstupné rýchlosti). Vrt je hlboký 160 m, zabudovaný však iba do hĺbky 146 m. Teplota vody je 26,9 °C.

Tretí prameň vyviera na lúke pred termálnym jazerom smerom k areálu kúpaliska. Vrt bol vybudovaný v r. 1982 na potreby rekreačného strediska. Je hlboký 170 m a sú na ňom ponechané oceľové pražnice. Termálne voda z vrtu vyteká vlastným pretlakom. Jej teplota dosahuje 26,2 °C.

Termálna voda v Patinciach sa vyznačuje vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov a vďaka tomu veľmi priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo a proti jeho chorobám.

Relaxácia v termálnej vode s teplotou cca 35°C má upokojujúci účinok na organizmus, podporuje prívod tepla najmä do končatín, ktoré sú vždy chladnejšie. Zvýšenie telesnej teploty vyvoláva významné zrýchlenie biochemických zmien v organizme – zvyšuje sa spotreba kyslíka a výdaj oxidu uhličitého, zlepšuje sa pružnosť svalov, väzov a spojivových tkanív, pričom sa znižuje svalové napätie, zvyšuje sa prekrvenie kože a telesného jadra v dôsledku prijatého tepla.

Bazénový svet Wellness Hotela Patince **** je komplex bazénov s využitím vody z termálneho vrtu, ktorá je špeciálne upravovaná tak, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca. V našom bazénovom svete nájdete veľký relaxačný bazéns množstvom atrakcií ako sú napríklad masážne vodné postele a delá, trysky, chrliče, divoká rieka. Ďalej tu nájdete kľudový bazén, vírivku a detský bazén.

Bazénový svet

 

 

Pozrite si naše pobytové balíky

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie