Iniciatíva: Pomôžme kúpaliskám

Bazénový svet

Iniciatíva vyzýva predovšetkým návštevníkov akvaparkov, kúpalísk a plavární, aby pomohli svojim obľúbeným kúpaliskám prežiť toto neľahké obdobie. Počas najbližších týždňov budú môcť návštevníci kúpalísk podpísať a vkladať do pripravených zberných škatúľ pohľadnice, ktoré sú adresované priamo Predsedovi vlády SR, Igorovi Matovičovi. Pohľadnice sú protestom proti neustálemu odkladaniu pomoci cestovnému ruchu, ktorú vláda sľubovala ešte v marci 2020, hneď po vypuknutí pandémie, avšak doteraz sa segmenty cestovného ruchu tejto pomoci nedočkali.

Pohľadnice sa budú nachádzať v pokladniach zapojených kúpalísk, kde ich môžu návštevníci aj podpísané vložiť do predom určených zberných škatúľ. S iniciatívou prišla Slovenská Asociácia Akvaparkov, Kúpalísk a Plavárni (SAAKP), cieľom je dosiahnuť pomoc od vlády pre cestovný ruch na Slovensku.

Iniciatíva sa snaží o dosiahnutie nasledovných cieľov:

  • Zavedenie poukazov na návštevu turistických stredísk, akými sú aj kúpaliska ako aj na zdravotné procedúry a masáže;
  • Zníženie sadzby DPH na 10% na všetky služby cestovného ruchu;
  • Finančnú pomoc na modernizáciu stredísk cestovného ruchu;
  • Odškodnenie za výpadok tržieb počas mesiacov, keď prevádzky cestovného ruchu museli byť povinne zatvorené.

Prečo sa zapojiť?

Zapojením sa do tejto iniciatívy pomôžu návštevníci svojim obľúbeným kúpaliskám, ako aj celému cestovnému ruchu na Slovensku, aby boli vypočutí vládou, ktorá ako jediná má možnosť zachrániť tento sektor. Bez pomoci vlády hrozí  mnohým zariadeniam zatvorenie ich prevádzok.

Ako sa zapojiť?

Stačí sa podpísať na pohľadnicu a hodiť ju do zbernej škatule vystavenej v pokladni kúpaliska. Návštevník nemusí udávať celé meno, stačí ak sa podpíše iniciálami alebo krstným menom a samozrejme môže napísať aj osobný odkaz.

Kde skončia pohľadnice?
Pohľadnice budú hromadne odovzdané v podateľni Úradu vlády SR za účasti zástupcov zapojených kúpalísk.

 

SAAKP_Pomozme_kupaliskam_OK