5 tipov, kam vyraziť v zime, ak nelyžujete

Deti na vianoce pri stromčeku - Wellness Hotel Patince

Spolu s kolegami z Wellness Hotela Patince sme pre Vás pripravili niekoľko tipov ako prežiť zimu a poriadne sa zabaviť.

Nie ste milovníkom lyží, bežiek ani snowboardov no i tak si chcete užiť zimu naplno? Pripravili sme zaujímavé tipy na výlet pre rodiny s deťmi i zamilované páry. Či už navštevujete Wellness Hotel Patince alebo len hľadáte zaujímavosti v blízkosti Patiniec, prečítajte si našich päť tipov, ktoré ponúka región južného Slovenska a Maďarska.

1. Romantická prechádzka

Milujete dlhé prechádzky zasneženou krajinou? Na ľavom brehu Dunaja, v obci Jelka, nájdete jedinečnú stavbu, ktorá patrí medzi stredoeurópske rarity. Vodný mlyn v Jelke bol len nedávno zrekonštruovaný a otvorený pre verejnosť. V jeho blízkosti sa nachádza skanzen, ktorý návštevníkom približuje poľnohospodárske techniky a spôsob života na južnom Slovensku. Mlyn je otvorený každý deň od 8:00 do 15:00. Urobte si prechádzku v okolí a spoznajte krásnu prírodu južného Slovenska.

2. Stretnite sa s rímskymi vojakmi

Za Rimanmi nemusíte cestovať až do Talianska. V obci Iža, len päť kilometrov od Patiniec, nájdete rímsky vojenský tábor. V histórii sa tento komplex označoval názvom Kelemantia a bol súčasťou najslávnejšieho systému opevnení limes Romanus. Navštívte spolu s deťmi rozsiahlejší vojenský komplex v severnej časti Rímskej ríše siahajúci až po Dunaj. Prejdite sa okolo kamenného opevnenia, ktoré dýcha históriou.

 

Zimná krajina - Wellness Hotel Patince

Foto: Unsplash.com

 

Po prechádzke sa zastavte na ochutnávke vín v našom Wellness Hotel Patince. V sobotu, 17. 11. organizujeme jedinečnú ochutnávku francúzskeho Beaujolais počas Svätokatarínskej oslavy.

3. Dokonalý relax vo wellness centre

Zima je perfektným obdobím na relax a oddych. Zaujali vás naše tipy na výlet v okolí Patiniec? Ak túžite po kvalitnom relaxe a oddychu, Patince sú tou správnou voľbou. Wellness Hotel Patince si pre svojich návštevníkov pripravilo 5 špeciálnych zimných balíčkov.

V dátume od 7. decembra do 9. decembra sa bude konať víkendový pobyt s Mikulášom, plný rozprávok, tanca a darčekov. Darujte svojim deťom krásny zážitok s Mikulášom a rezervujte si pobyt. Kým sa Vaše deti bavia s animátormi, vy si môžete vychutnať relax vo wellness centre s welcome drinkom.

 

Mikuláš - Wellness Hotel Patince

Foto: Wellnesshotelpatince.sk

 

Hľadáte ideálny darček pre všetkých Štefanov? Pre milovníkov dobrej zábavy je pripravený Štefanský pobyt. Po pretancovanej noci sa zregenerujte v bazénovom či saunovom svet. Štefanský wellness pobyt sa uskutoční od 25. do 28. decembra.

Vianoce nemusia byť len o zhone v obchodných centrách, varení a pečení. Wellness Hotel Patince pripravil Vianočný pobyt plný radosti a pohody. Pre návštevníkov je pripravená štedrovečerná hostina so stolom hojnosti a darčekom. Pobyt sa bude konať 23.- 26. 12. 2018. Zažite vianoce plné oddychu spolu s nami.

 

Vianoce - Wellness Hotel Patince

Foto: wellnesspatince.sk

 

Oslávte najbláznivejšiu silvestrovskú noc so svojimi priateľmi a rodinou vo Wellness Hoteli Patince. Nový rok privítame na silvestrovskom galavečeri so skvelým jedlom a pitím, tombolou a ohňostrojom. Silvestrovský pobyt sa uskutoční od 28. decembra do 2. januára.

Vianočné obdobie už tradične ukončujú Traja králi. Pre túto príležitosť sme si pre Vás pripravili jedinečný balíček služieb. Kým sa naši animátori venujú deťom v detskom kútiku, Vy si môžete dopriať ten najlepší relax. Trojkráľový pobyt sa koná v dňoch 2.- 7. 1. 2019  a rezervovať si ho môžete už dnes.

4. Pannonhalma

Len hodinu od slovenských hraníc, leží malebná obec Pannonhalma, ktorá je vyhľadávaným cieľom rodín s deťmi. Malá dedinka v Maďarsku vás na chvíľu premiestni do romantického Francúzska. Benediktínske arciopátstvo je zapísané do svetového dedičstva UNESCO, a preto by určite nemalo chýbať na vašom zozname. Malebný areál môžete spoznať aj vďaka audio sprievodcovi v slovenčine. Prejdite sa po očarujúcich miestnostiach opátstva a nevynechajte knižnicu, s množstvom cenných kníh, starodávnym glóbusom a krásnymi maľbami.

5. Zima a ulice hlavného mesta Maďarska

Deti Budapešť milujú. Spoznajte krásy podmorského sveta v Tropicariu a prejdite sa dvanásťmetrovým tunelom pod akváriom s rybkami, žralokmi či rajami. Budapeštianska ZOO približuje život slonov, tigrov či opíc v každom ročnom období. Množstvo zábavy čaká deti v Centre vedeckých zázrakov, kde objavujú svet vedy na vlastnej koži.

 

Zimná budapešť - Wellness Hotel Patince

Foto: Unsplash.com

 

Malých milovníkov vláčikov iste poteší návšteva Detskej železnice, kde si môžu vyskúšať prácu sprievodcu či polície. Prechádzka historickým centrom mesta, Budínsky hrad či Reťazový most (Lánchíd) zaujmú deti i dospelých. Počas vášho pobytu v Patinciach návštevu Budapesti určite nevynechajte. 

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie