7 tipov na výlet v okolí Patiniec

Wellness Hotel Patince

Chystáte sa k nám na dovolenku a premýšľate, čím vyplníte svoj voľný čas? Okolie Patiniec ponúka široké možnosti pre rodiny s deťmi, zamilované dvojice aj páry v najlepších rokoch. Poradíme Vám zaujímavosti, atrakcie a tipy na výlety v okolí Wellness Hotela Patince****, ktoré sa oplatí vidieť či zažiť.

Patince sú jedna z najnavštevovanejších turistických destinácií na juhu Slovensku. Každoročne sem zavíta viac ako 15 000 domácich aj zahraničných turistov. Návštevníkov láka najmä termálny prameň, ktorého využívanie má v Patinciach dlhú históriu. Relaxácia v termálnej vode má priaznivé a upokojujúce účinky. Poloha Patiniec však popri relaxe pri bazéne umožňuje množstvo výletov po okolí, ktoré vám prinesú neopakovateľné dovolenkové zážitky.

1. Vodný mlyn v Kolárove

Vodný mlyn v Kolárove je unikátnou technickou pamiatkou, ktorá leží len polhodinu od Patiniec. Drevená stavba, ktorá kotví na brehu mŕtveho ramena Malého Dunaja, je zaradená medzi národné kultúrne pamiatky. Plávajúci vodný mlyn je dlhý 86 metrov a nachádza sa v ňom expozícia Múzea vodného mlynárstva. Návštevu interiéru si treba vopred dohodnúť telefonicky. Aj bez obhliadky múzea tu však môžete stráviť čas príjemnou prechádzkou, občerstvením a spoznávaním okolitej prírody. Určte vás očarí mlyn aj prostredie lužných lesov, v ktorom sa nachádza.

2. Cyklovýlet po Dunajskej cyklotrase

Okolie Patiniec je pre svoju nížinatú polohu ideálne pre nenáročné cyklovýlety. Len 7 km od našej obce prechádza časť Dunajskej cyklistickej trasy, ktorá vedie popri brehoch Dunaja od Budapešti až po nemecký Donaueschingen. Cyklistiku po nížinatom teréne zvládnu aj malé deti, vďaka čomu je cyklovýlet v Patinciach ako stvorený pre celé rodiny. Na bicykli sa môžete vybrať k vínnym pivniciam, k historickým pamiatkam ako Rímsky tábor v Iži či k prírodným rezerváciám ako Pohrebište a Parížske močiare. U nás ubytovaní hostia môžu svoje bicykle pokojne nechať doma a využiť požičovňu bicyklov v našom hoteli.

3. Plavba loďou

Z prístavu Marína si môžete urobiť výlet našou loďou Wellness 1 do okolia Patiniec, Štúrova, Komárna, či maďarského Ostrihomu. Jachtárom a návštevníkom prístavu je počas sezóny k dispozícii aj Marína Bar, v ktorom sa môžu občerstviť bohatou ponukou osviežujúcich nápojov. Pre najmenších je v prístave pripravené detské ihrisko s trampolínou a preliezkami.

Výlet na lodi z Patiniec

4. Hvezdáreň v Hurbanove

Ľudia, ktorí sa zaujímajú o vesmír či hviezdy by určite nemali vynechať návštevu najstaršej Slovenskej ústrednej hvezdárne v historickom parku v centre Hurbanova. Hlavný objekt hvezdárne tvorí dvojpodlažná budova s veľkou a malou sklenenou kupolou. Hvezdáreň je verejnosti prístupná nielen v noci počas pozorovania nočnej oblohy, ale aj cez deň.  

5. Podunajské múzeum

Milovníci histórie, archeológie či prírody si prídu na svoje v Podunajskom múzeu, ktoré sa nachádza v Komárne. Múzeum tvorí viacero expozícií. Okrem expozícií v hlavnej budove múzea môžete navštíviť aj vysunuté expozície v Komárne (Obrazáreň, Rímske lapidárium, Zichyho palác) alebo blízkom okolí (Roľnícky dom Martovce). V súčasnosti má múzeum 6 stálych expozícií a eviduje vo svojich zbierkach viac než 130-tisíc predmetov.

6. Nádvorie Európy

Typické budovy niekoľkých štátov na jednom námestí uvidíte na Nádvorí Európy v Komárne. Nájdete tu viac ako 40 domov typických pre Wales, Taliansko, Írsko, Grónsko, Transylvániu či Vatikán. Popri prehliadke jedinečnej architektúry námestia si zaslúžia obdiv sochy patrónov Európy či fontána, ktorá leží v srdci nádvoria.

Bigstock

7. Návšteva Ostrihomu

Poloha Patiniec neďaleko maďarských hraníc ponúka široké možnosti výletov a voľnočasových aktivít aj u našich južných susedov. Do mesta Ostrihom, ktoré leží na druhej strane Dunaja, sa dostanete peši zo Štúrova. Súčasný Most Márie Valérie, ktorý spája Slovensko s Maďarskom, je náhradou pôvodného mosta z 15. storočia. V súčasnosti slúži ako jedna z trás pre peších. Počas letných prázdnin môžete využiť nami organizovaný fakultatívny výlet – plavbu do Štúrova spojenú s prehliadkou Ostrihomskej baziliky. Odchod lode je z prístavu Marina Patince každý štvrtok o 9:30 hod.

Veríme, že Vám tieto tipy na výlet spríjemnia pobyt u nás a premenia ho na nezabudnuteľnú dovolenku plnú krásnych zážitkov. Ak by ste sa chceli informovať o týchto alebo ďalších zaujímavostiach v okolí hotela, opýtajte sa na našej recepcii alebo na tel. čísle: 0915 999 014.

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie