Aké vianočné darčeky si môžete vyrobiť doma?

viazanie eco friendly vianočného balíčku s vianočnými dekoráciami

Jednoduché tipy na darčeky, ktoré dokážete vyrobiť spolu s deťmi

Blíži sa jedno z najčarovnejších období v roku, vianočné sviatky. Sviatky pokoja, lásky a príjemne strávených chvíľ v spoločnosti najbližších. I keď darčeky nie sú hlavným zmyslom Vianoc, všetci ich radi dostávame a ešte radšej dávame. Inšpirujte sa našimi tipmi a obdarujte svojich blízkych vlastnoručne vyrobeným darčekom. Do výroby zapojte aj vaše deti alebo vnúčatá. Strávite spolu čas, zabavíte sa a vytvoríte okrem darčekov aj príjemné spoločné spomienky. Navyše ich naučíte darčeky aj dávať, nielen dostávať.

 

Jednoduché darčeky

Ak nepatríte medzi „majstrov kutilov“ alebo ste ešte žiadny darček nikdy predtým nevyrobili, skúste na začiatok niečo jednoduchšie. Vďaka nenáročnosti, môžete do výroby zapojiť aj najmenších členov domácnosti.

 

Originálne vianočné ozdoby

Vianočná výzdoba dodáva sviatkom tú neodmysliteľnú, čarovnú atmosféru. Vytvorte si farebných anjelikov z papiera a darujte ich blízkym. Vždy si spomenú práve na vás, keď ich na stromčeku zahliadnu. Ak uprednostňuje prírodnejšie materiály, nakrájajte pomaranč na kolieska, vysušte ho, potom naň prilepte napríklad škoricu, badián alebo šípky. Môžete skúsiť spracovať aj typicky vianočné imelo, fantázii sa medze nekladú. Využite čokoľvek, čo v tomto ročnom období príroda ponúka. Vyrobenú ozdobu poveste na tenký špagát a je pripravená na darovanie.

 

Vlastnoručne vyrobené šperky

Chcete vyrobiť niečo, čo sa dá používať celoročne? Vytvorte šperky. Na výber máte hneď niekoľko druhov. Od jednoduchých korálikov na nitke až po zložitejšie náramky a prstene vyrobené z mäkkého drôtu a kameňov. Náramky sa dajú vyrobiť aj z bavlniek. Môžete ich poznať pod menom „náramky priateľstva.“ Existuje viacero techník a vzorov, ktoré môžete použiť a naučíte sa ich za pár minút. Všetky návody nájdete na internete, stačí si len vybrať.

 

Vlastnoručne vyrobená zástera na varenie

Tento darček je ako stvorený pre milovníkov varenia. Potešte ich doma vyrobenou zásterou. Napríklad, ak máte deti a chcete obdarovať starých rodičov, kúpte alebo prerobte jednofarebnú zásteru. Budete potrebovať farby na textil a vaše ruky. Na zásteru napíšte vaše mená a k nim pridajte odtlačky rúk všetkých členov domácnosti. Nechajte vyschnúť a darček je pripravený.

stretnutie rodiny pri vianočnom pečení

 

Fotokniha

V dnešnej dobe máme z každej udalosti nespočetné množstvo fotiek v digitálnej podobe. Aj tak sa však najradšej vraciame a prezeráme si staré albumy s pár vyvolanými fotkami. Na výrobu tohto darčeka budete potrebovať knihu s prázdnymi stranami, lepidlo, vytlačené fotky či pastelky. Spravte si výber fotiek, napríklad z minulého roka, a ku každej napíšte krátky príbeh. Deti môžu pastelkami dotvoriť knihu tematickými kresbami. Vďaka týmto malým detailom bude obdarovaný pri listovaní vždy nanovo prežívať zážitky s úsmevom na tvári.

 

Vlastnoručne vyrobené obálky

Zabavte sa pri vyrábaní obálok. Ozdobte ich vianočnými motívmi, pridajte trblietky a vlastné venovanie. Následne do nej vložte poukážky na domácu masáž alebo objatia. Určite sa takému darčeku vaši najbližší potešia.

Ak chcete venovať zážitok, darujte darčekovú poukážku do nášho Wellness hotela Patince****. Každý z nás si zaslúži raz za čas oddych a pokoj vo wellnesse alebo na skvelej masáži. Pozrite si ponuku našich pobytových balíkov a vyberte pobyt vhodný práve pre vášho obdarovaného.

 

DARČEKOVÉ POUKÁŽKy

 

vianočná obálka

Náročnejšie darčeky

Pri výrobe týchto darčekov sa možno trochu zapotíte, ale o to väčšie zadosťučinenie budete cítiť. Do výroby odporúčame zapojiť trošku staršie deti, pretože niektoré kroky môžu byť náročnejšie.

 

Háčkované hračky

Ak patríte medzi tých, ktorí v háčkovaní nie sú úplne doma, nie je to žiadny problém. Na internete existuje veľa podrobných návodov, ktoré vás prevedú cez výrobu krok po kroku. Môžete začať s niečím jednoduchým a postupne skúšať ťažšie a ťažšie vzory.
Hračky môžete vyrobiť aj zo starých ponožiek, ktorým chýba pár. Zrecyklujete ich a navyše im dáte nový zmysel používania.

 

Macramé

Hitom posledných sezón je dekorovanie príbytkov macramé. Je to technika viazania bavlniek, z ktorých viete vyrobiť dekorácie od výmyslu sveta. Ak ste sa ešte s touto technikou nestretli, na výrobu potrebujete bavlnky vhodné na pletenie macramé a návod so vzorom. Vyrobte napríklad jednoduchý macramé závesný držiak na kvety.

 

Vlastný adventný kalendár

Adventný kalendár vyrobíte jednoducho. Stačí, ak na špagát prištipcujete malé vrecúška, na ktoré nakreslíte čísla. Ako podklad môžete použiť starú korkovú nástenku, ktorú môžete namaľovať vianočnými vzormi. Do vrecúšok vložte obľúbené sladkosti pre obdarovaného. Vrecúška nemusia obsahovať len sladkosti. Vložte do nich napríklad obľúbenú kozmetiku alebo malé pozornosti.

vianočný balíček

Domáce bomby do kúpeľa

Už z mála ingrediencií si veľmi ľahko doma viete vyrobiť populárne bomby do kúpeľa. Stačí vám sóda bikarbóna, kukuričný škrob, kyselina citrónová a obľúbená aróma. Dáte prednosť pomaranču so škoricou či sladkastej vanilke? Všetko postupne zmiešate, vyformujete a zavriete do vzduchotesnejnej nádoby. A darček, ktorý zaručene rozvonia každý kúpeľ, je hotový. Bomby do kúpeľa môžete ozvláštniť napríklad vysušenými listami kvetov či dokonca trblietkami.

 

Domáce mydlo

Výroba domáceho mydla je jednoduchá. Potrebujete mydlovú hmotu, formičky a rôzne sušené bylinky či kvety. Mydlá môžete zafarbiť aj farbami vhodnými do kozmetiky. Skúste mydlo personalizovať pre každého obdarovaného zvlášť, napríklad pridaním obľúbených kvetov či použitím rôznorodých formičiek. Určite sa potešia.

 

Domáci telový peeling

Vianoce sú ako stvorené na relax a zaslúžený oddych. Doma vyrobený peeling má niekoľko výhod. Viete prispôsobiť obsah peelingu presne podľa potreby obdarovaného a takisto nehrozí ani nežiadúca alergická reakcia, pretože presne viete, čo ste tam dali. Existuje veľa druhov peelingov, napríklad kávový, kokosový či ovsený. A ako si takýto peeling vyrobíte? Napríklad kávový peeling pozostáva z kávovej usadeniny, medu, kokosového a arganového oleja. Všetky ingrediencie spolu zmiešajte v takom pomere, aby peeling ostal sypký, ale zároveň ste z neho v dlani vytvarovali guličku. Vyrobený peeling dajte do uzatváracej sklenenej nádoby. Môžete vyrobiť aj vlastnú etiketu so zložením či benefitmi.

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie