Kedy sú školské prázdniny a aký program sme si pre vás nachystali?

Prázdniny Wellness Hotel Patince

Leto sa blíži ku svojmu koncu a v obchodoch malých školákov volajú späť do školy. Letné prázdniny sú pre deti symbolom voľnosti, hravosti, smiechu a oddychu. Dokonalý relax so svojimi deťmi nemusíte zažiť len raz do roka počas najdlhších prázdnin. Doprajte si oddych s celou rodinou aj počas ďalších voľných dní. Pripravili sme pre vás zoznam všetkých školských prázdnin v roku 2019/2020 spolu s programom v našom Wellness Hoteli Patince.

Ako sa pripraviť na začiatok školského roku?

Po dvojmesačnom oddychu otvárajú školy svoje brány. Z dovoleniek, táborov a výletov sa deti vracajú do každodennej rutiny. Ako zabezpečiť čo najhladší prechod do nového školskému roku? Tu je 5 dôležitých rád:

1. Budíček a večierka

Rodičia v lete nechávajú deti prirodzene dlhšie hore, ráno im zas doprajú výdatný spánok. Pripravte deti na ranný a večerný režim s predstihom. Už od augusta začnite s prechodom na školský režim.

2. Vždy pripravený

Papuče, vodovky, tenisky na telesnú či aktovku nekupujte v zhone deň vopred. Porozprávajte sa s dieťaťom o tom, čo do školy potrebuje, čo je možné využiť z minulého roka, poprípade zdediť od starších súrodencov. Pri nákupoch nových vecí, ako sú pastelky, peračník či taška, by dieťa nemalo chýbať. Počas nákupov si vyberie čo sa mu páči, čo dieťa pozitívne motivuje do nového školského roku.

3. Nestrašte deti školou

Namiesto dohovárania, aby si sadli ku knihám a zopakovali si učivo z minulých rokov, zapojte deti do hier či aktivít, vďaka ktorým si vedomosti zopakujete spoločne. Zahrajte si vedomostný kvíz a motivujte deti k zbieraniu poznatkov z prostredia, v ktorom sa denne nachádza.

 

Deti sa vybláznia napríklad aj v bludiskách či preliezkach

4.Čítanie a počítanie cez prázdniny nespia

Počas prázdnin si s deťmi čítajte knihy, navštívte knižnicu, antikvariát či predajňu, kde si vyberie svoju letnú knihu. O knihe a myšlienkach z nej sa porozprávajte a nechajte dieťa vyjadriť svoj názor. Precvičí si tak svoju verbálnu zásobu ako aj schopnosť argumentácie. Pri každodenných nákupoch nechajte dieťa zrátať finálnu sumu, v zmrzlinárni si zasa vypýtať a zaplatiť za zmrzlinu. S matematikou sa predsa stretávame každý deň.

5. Komunikujte

Pred začiatkom školského roku debatujte s dieťaťom o jeho pocitoch a emóciách. Má strach zo školy? Čo mu v škole prináša najväčšiu radosť. Počúvajte svoje dieťa, venujte sa mu a ubezpečte ho, že všetko spolu určite zvládnete. Má obavy z matematiky či fyziky? Škola a veda je predsa o objavovaní, zábave a dobrodružstve. Urobte si doma malý experiment, vysvetlite, čo sa za skrýva za kúzlom. Dieťa tak získa motiváciu k poznaniu.

 

Spoločný čas môžete tráviť aj na hojdačke

Máte doma prváčika?

Pripravte sa na množstvo zmien, ktoré vás i vaše ratolesti čakajú. Deti sa z postielok a hracích kobercov presunú do školských lavíc. Škola si vyžaduje sústredenosť, pripravenosť na hodiny a množstvo nových zodpovedností. Porozprávajte sa so svojimi deťmi o tom, čo majú od školy očakávať, čo sa na nich chystá.

 

V žiadnom prípade ich však nestrašte príbehmi o zlých učiteľkách, známkach či nesplniteľných povinnostiach. Vysvetlite im, prečo je škola potrebná, prečo ju máme radi a prečo je dobré vzdelávať sa. Okrem toho dieťa pozitívne motivujte, ukážte mu, čo všetko sa v škole naučí a ako tieto vedomosti môže aplikovať do každodenného života.

 

Zmeny sa však netýkajú len prvákov ale aj ich rodičov. Počas škôlky je možné plánovať dovolenku bez ohľadu na to, či sú prázdniny. Jednoducho si vybavíte dovolenku v čase, ktorý vám najviac vyhovuje. Tentokrát sa však musíte prispôsobovať škole a rozvrhu. Dovolenky si začínate plánovať počas školských prázdnin.

 

Vo Wellness Hoteli Patince sme sa snažíme o dokonalý relax ale aj zábavu pre najmenších. Prečítajte si zoznam prázdnin, počas ktorých môžete plánovať vašu spoločnú dovolenku. Mnohé dovolenkové zariadenia sú však v čase prázdnin obsadené, preto neotáľajte s výberom vašej dovolenkovej destinácie. Zarezervujte si svoj pobyt vo Wellness Hoteli Patince vopred.

 

Deti si svoju energiu môžu minúť aj v priestore s loptičkami

 

Termíny školských prázdnin: 2019/2020

 

Tabuľka prázdnin od jesene 2019 po leto 2020

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie