Pravidelné cvičenie power jogy vám vráti vnútornú pohodu a spevní telesnú schránku.

Žena cvičí power jógu - Wellness Hotel Patince

Cvičenia ponúkame počas víkendov u nás v Patinciach. Naše cvičiteľky Marcela a Valéria vás zasvätia do tajov power jogy a ukážu vám, že pohyb je pre všetky vekové kategórie.

 

Marcela Vidová žije v Hurbanove. Vyštudovala Zdravotnícku univerzitu v Bratislave. Športu sa venuje 20 rokov a rovnako dlho precvičuje TAEBO. Power jogu učí tri roky. Okrem toho študuje tantra jogu a vedie ženské meditácie.

 

Valéria Blickling sa venuje joge už viac ako šesť rokov. Absolvovala Akadémiu Power jogy v Piešťanoch. Rada sa vždy podelí so skúsenosťami s každým, kto má o jógu záujem. Momentálne robí aj inštruktorku power jogy a Wan jogy v Nových Zámkoch v Pilates EvaM štúdiu.

 

Wellness hotely majú Slováci často spojené hlavne s pobytom vo vírivke, na masáži či nejakej skrášľovacej procedúre. Wellness pobyt ale nie je iba o leňošení a rozmaznávaní sa, pre záujemcov je vždy pripravený aj nejaký ten aktívny odpočinok.

Aj u nás, vo Wellness Hoteli Patince, vám ponúkame množstvo športových aktivít, ako je tenis, ping pong, cyklistika, golf, inline korčuľovanie, plávanie, biliard či kolky. Nechýba však ani pravidelné víkendové cvičenie so skúsenými lektormi. Medzi ne patria aj hodiny power jogy, ktoré vedú naše obľúbené cvičiteľky Valéria a Marcela.

Obe dámy majú energie na rozdávanie a naši klienti sú z nich nadšení. Preto sme sa Marcelu a Valériu rozhodli vyspovedať a aspoň takto preniesť trochu ich energie aj na vás. Možno vás inšpirujú a začnete tiež pravidelne cvičiť a alebo si spoločne s nimi zacvičíte u nás v Patinciach.

 

Snáď každý dospelý človek si je v dnešnej dobe vedomý toho, že by sa mal hýbať, dobre sa stravovať a starať sa o svoje telo. Ale odlepiť sa od stoličky, vzdať sa auta, zaradiť pohyb do každodenných povinností je ťažšie ako sa zdá. Čo konkrétne priviedlo k pohybu a nakoniec aj k učeniu vás dve?

Marcela: Už asi pred dvadsiatimi rokmi som začala chodiť cvičiť. Vyhľadávala som rôzne aeróbne cvičenia, lebo energiu som mala za 20 ľudí. Chodila som všade možne, ale nikde som sa veľmi neunavila, nezapotila. Potom som ale našla TAEBO. Po dvoch hodinách cvičenia som skoro odpadla od únavy a vtedy som si povedala, že to je ono. S takýmto intenzívnym zážitkom som sa postupne chcela podeliť aj so mnou podobnými ľuďmi, tak som sa stala cvičiteľkou.

Valéria: Ja som tiež vždy rada športovala. Od malička som sa venovala gymnastike, volejbalu, ale nič ma nezaujalo viac ako joga. Pohltila ma celú, úplne som sa zamilovala.

 

Máte množstvo skúseností s predcvičovaním. Dá sa jednoznačne povedať, pre koho sú jednotlivé cvičenia určené?

Marcela: Power jogu obľubujú ľudia, ktorý sú dynamickejší, majú radi výzvy a chcú sa spojiť sami zo sebou. Veková hranica neexistuje. V mojej skupine bývajú deti, muži, ženy v rôznych vekových kategóriách.

Valéria: Joga je skutočne určená pre každého v akomkoľvek veku. Kto chce pre svoje telo niečo spraviť, nájde si cestu k cvičeniu, ktoré mu vyhovuje.

 

Aký má power joga vplyv na ľudský organizmus?

Marcela: Power joga je zameraná na správne držanie tela, vyrovnanie svalových disbalancií, zapojenie centra tela a jeho ovládanie v jógových asanách. Nácvik a rozvoj plného jogového dychu uvoľňuje a posilňuje chrbtové a brušné svaly.

Valéria: Áno, je to tak. Joga má veľký vplyv na človeka, je to cvičenie o dýchaní, sebapoznaní, vnútornej harmónii a energii. Pravidelným cvičením sa formuje postava. Človek bude spokojný so sebou po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Vaše telo i myseľ sa začne meniť už po prvej hodine jogy, z ktorej budete mať úžasný pocit.

 

Aké predpoklady musí mať človek, ktorý by chcel začať s power jogou?

Marcela: Nemusí mať žiadne predpoklady, stačí, keď chce niečo spraviť pre svoje zdravie a zároveň sa zabaviť.

Valéria: Áno, treba to iba vyskúšať.

 

Obe predcvičujete aj u nás v Patinciach. Čo sa vám osobne na Patinciach páči a prečo by ich mali ľudia navštíviť?

Marcela: Krásný hotel, dobré služby, zaujímavé podujatia a samozrejme veľmi dobré animačné programy.

Valéria: Patince sú úžasným miestom v rámci Slovenska. Nachádzajú sa v krásnej prírode a je tu veľa možností na oddych, relax ale aj zábavu. Myslím si, že je to veľmi správna voľba pre ľudí, ktorý majú chuť sa zrelaxovať, oddýchnuť si a užiť si chvíle voľna so svojimi blízkymi. A čo je viac, ako vidieť šťastné tváre u nás v Patinciach? Prajem všetkým, aby si u nás oddýchli a užili toto krásne miesto. Namaste Valika.

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie