Prečo bol víkend v Patinciach ten najlepší nápad

Vnútorný bazén Wellness Hotel Patince

Trápia vás ťažkosti s pohybovým ústrojenstvom? Okrem štandardnej liečby je skvelým doplnkom návšteva termálnych prameňov. Pán Juraj s manželkou navštívil Wellness Hotel Patince po operácii bedrového kĺbu. Prečítajte si o jeho zážitkoch z Patiniec a o tom, ako si u nás perfekte oddýchli.

 

Pri zdravotných problémoch neváhajte využiť liečivé pramene v bazénovom svete Wellness Hotela Patince

 

Kúpele, v ktorých oddychovali aj Rimania

Voda v bazénoch Wellness Hotela Patince pochádza z nášho vlastného prameňa. Pri kúpaní si teda užívate tie najekologickejšie zdroje, ktoré nám pripravila sama príroda. Kvalita vody je samozrejme neustále testovaná a kontrolovaná. Naše kúpele si podľa zdrojov užívali aj rímski vojaci už v 13. storočí. Obľúbenými návštevníkmi bol aj Matej Bell či gróf Nedetzky.

Prečo je voda v Patinciach taká unikátna?

Chemické zloženie vody v Patinciach je naozaj jedinečné. Vyznačuje sa vysokým obsahom hydrouhličitanov, horčíka, vápnika či síranov. Ak trpíte problémami s pohybovým ústrojenstvom, určite zavítajte na víkendový pobyt do Patiniec.

Chemické zloženie vody v Patinciach je naozaj jedinečné

 

Najväčší oddych zažijete v termálnej vode s teplotou 35°C. Teplá voda pomáha pri prívode tepla do nôh či rúk. To spôsobí zrýchlenie biochemických zmien v tele ako zvýšenie spotreby kyslíku a výdaj oxidu uhličitého. Zvýši sa tak pružnosť svalov a zároveň sa znižuje svalové napätie. Do bazénu však odporúčame vstupovať len na niekoľko minút. Z dôvodu vysokej teploty nie je bazén vhodný pre najmenších návštevníkov.

 

Ďalším dôvodom prečo prísť do Patiniec je množstvo bazénov, sáun a možností pre oddych. Plávanie je skvelý šport, ktorým si nezaťažujete kĺby ani svaly. Vyskúšajte si kraula, motýlika či znak a vždy zaťažíte iné svaly, no rovnomerne. Patinská voda však nemá skvelú účinok pre naše telo ale i psychiku. V bazénoch, saunách či na masážach získate konečne čas na seba. Môžete si vyskúšať krátku meditáciu, či sa porozprávať s partnerom, detmi alebo priateľmi.

Do Patiniec po operácii bedrového kĺbu

Do Patiniec si prišiel oddýchnuť aj pán Juraj s manželkou Katkou. Pán Juraj bol po operácii bedrového kĺbu. Ako sám hovorí, po operácii prichádzajú na rad malé krôčiky. Človek sa učí kráčať ako dieťa. „V bolestiach som bol rok. Po operácii nastal čas na regeneráciu. Z toho dôvodu sme si vybrali Patince,” hovorí Juraj.

Do Patiniec si prišiel oddýchnuť aj pán Juraj s manželkou Katkou

 

Prvé tri mesiace po operácii sú kritické. Je dôležité dodržiavať všetky zásady, ktoré vám povie váš ortopéd. Pravidelné kontroly sú taktiež kľúčové. Na nich sa rozhodne, či operácia dopadla úspešne. „Po operácii som začal s ľahkými aktivitami. Chôdza dopredu či dozadu, stacionárny bicykel no najmä plávanie ma vrátilo do formy. V Patinicach som si oddýchol v bazénoch, saunách no najmä na masáži.“   

 

Do Patiniec si prišiel oddýchnuť aj pán Juraj s manželkou Katkou

 

Manželka Katka našla reklamu na víkendový pobyt v Patinciach. „Hľadala som spôsob, ako manžela motivovať a dodať mu trošku oddychu po operácii. Vybrala som najbližší voľný termín cez víkend a už sme boli v Patinciach. Privítal nás milý personál, bazény boli pekné, čisté, jedlo bolo dokonalé počas celého pobytu. Myslím, že sme boli naozaj spokojní. Bol to nielen fyzický ale i psychický oddych po jeho operácii.” Okrem plávania si užívali aj pobyt v ostatných bazénoch a saunách.   

 

Patince nie sú len skvelým miestom kde chytiť dokonalé letné opálenie. V bazénoch si precvičíte celé telo a hlavne si oddýchnete od každodenného stresu. Radosť z pohybu navyše ovplyvňuje uvoľňovanie endorfínov – hormónov šťastia. Príďte si do Wellness Hotela Patince užiť si dokonalý oddych na vlastnej koži!

 

Povedali o nás

Prijemny oddych, ochotny peronal, chutne jedlo. Vyborny bazen, masaze a procedury. Deti sa vyblaznia :-) Izby su na slovenske pomery dost priestranne. Odporucam.

Peter

Zobraziť všetky recenzie

Priestranný vodný svet, ústretoví personál, ľahká dostupnosť, možnosť aj bezlepkovej stravy, odporúčam.

Senta

Zobraziť všetky recenzie

Bolo super :-D

Iveta

Zobraziť všetky recenzie

V hotelu jsem byla ubytována jen na 2 noci v rámci služební cesty a vše bylo naprosto perfektní. Milý personál, pokoje čisté. Naprosto vyhovující. Všem děkuji za milé přivítání. Lucie

Lucie

Zobraziť všetky recenzie