O hoteli

História v Patinciach

Termálnu voda v Patinciach a jej zázračné účinky si ľudia užívali od pradávna.

Už v 1. storočí objavili teplé liečivé pramene rímski vojaci, ktorí boli utáborení v susednej dedinke Iža. Vodou z miestnych prameňov liečili črevné a žalúdočné ťažkosti, kožné choroby, ale tiež problémy s pohybovým ústrojenstvom. Horúcu vodu z útrob zeme si pochvaľoval tiež náš učenec Matej Bel, ktorý na pramene v Patinciach poukázal vo svojich dielach.

Gróf Nedeczky postavil neskôr v blízkosti potôčikov vytvárajúcich malé horúce jazierko budovu kúpeľov, kde sa prinášaná liečivá voda ohrievala vo veľkých nádobách. Páni ju využívali na osvieženie po dlhej ceste, ale tiež na liečenie a rekonvalescenciu.

Trvalo však viac ako storočie, pokým mohli liečivé vody v Patinciach skutočne poslúžiť všetkým. Po termálnych vrtoch v roku 1958 sa kúpeľníctvo v okolí rozmohlo, a s ním sa položili aj základy pre dnešný Wellness Hotel Patince. Ten na svojom mieste vyrástol v roku 2006 (pozrite sa ako sme spoločne oslavovali naše 13. narodeniny).

POBYTOVÉ BALÍKY

Dnes

Dnes sú Patince cieľom všetkých, ktorí hľadajú útočisko od uponáhľaného sveta. Vo Wellness Hoteli Patince sme vytvorili miesto, kde si odpočiniete od denných starostí a dokonale zrelaxujete.

našu snahu ste ocenili aj vy, keď ste nás už po niekoľko rokov zvolili za najobľúbenejšiu atrakciu Nitrianskeho kraja.

Liečivú vodu z patinských prameňov využívame dodnes. Jej blahodárne účinky si môžete vychutnávať celoročne v 3 vnútorných bazénoch, a počas letných mesiacov aj v 7 vonkajších. Dohromady tak môžete využiť až 10 bazénov s liečivou vodou. A po kúpeli sa príjemne zohrejete v jednej z našich 4 sáun.

Úplné uvoľnenie a relax vám zabezpečí široký výber masáží, zábalov a okrasných kúr v našom wellness centre. Od masáže lávovými kameňmi, cez detoxikačné pleťové masky, revitalizujúce thajské vaňové kúpele až po pedikúru s rybičkami Garra Rufa.

Okolie hotela

Okolie Patiniec ponúka široké možnosti pre rodiny s deťmi, zamilované dvojice aj páry v najlepších rokoch. Pozrite si okolie hotela z výšky.

Hotel pre deti

Náš hotel je miestom oddychu pre celú vašu rodinu. Zatiaľ, čo si budete užívať wellness, vaše ratolesti sa môžu do sýtosti vyšantiť na jednom zo štyroch tobogánov. Možno sa však radšej zapoja do pestrého celodenného programu pod dohľadom našich animátorov. Počas chladnejších mesiacov si spoločne odpočiňte v relaxačnom bazéne s divokou riekou, jaskyňou a chrličmi. Pre tých najmenších je k dispozícii detský kútik, detské plávanie a aj služby opatrovateľky.

VIAC O HOTELI PRE DETI

Konferencia, ktorá stojí za to

Kongresová hala Panorama

Organizujete konferenciu, sympózium či školenie?

Kongresové centrum, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou hotela už od roka 2009, pre vás bude ideálnym miestom. Poslúžia vám 4 konferenčné sály, z ktorých najväčšia môže hostiť až 250 ľudí, so všetkým potrebným vybavením (plátno, flipchart, ozvučenie, technika).

Pre viacdňové udalosti ponúkame tiež výhodné ubytovanie v luxusných izbách so štvorhviezdičkovým štandardom, zabezpečenie cateringu, neobmedzený vstup do bazénov, sáun a fitness centra, spoločne so skvelým parkovaním. Aj vďaka tomu sa vaša konferencia stane podujatím, na ktoré vaši účastníci tak skoro nezabudnú.

 SPOZNAJTE NAŠU ŠPECIÁLNU PONUKU         VIAC O KONGRESOVOM CENTRE