Ocenenie SENIOR FRIENDLY 2019

Pobyt pre seniorov Wellness Hotel Patince

Wellness Hotel Patince získal v celoslovenskej súťaži ocenenie Senior Friendly 2019 v kategórii stredných firiem. S cieľom podporiť myšlienku aktívneho starnutia a medzigeneračnej  spolupráce, Klub Luna Senior Friendly, o. z. a OZ Bagar pripravili v rámci mesiaca úcty k starším 4. ročník podujatia Senior Friendly 50+, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 18. – 19. októbra 2019 v Zichyho paláci na Ventúrskej 9 v Bratislave. Slávnostné ocenenia s galavečerom prebehli 18. októbra 2019.

 

Senior Friendly logo
Logo ocenenia Senior friendly.

 

Hotel získal ocenenie za ochranu a podporu zdravia, možnosti aktívneho trávenia dovolenky, podpory a rozvíjanie medzigeneračného turizmu aj cez pobyt Wellness Senior. Cenu prevzal Martin Slivka, obchodný riaditeľ hotela. Vyzdvihol najmä zásluhy celého tímu spoločnosti. „Ceníme si, že sme získali toto ocenenie ako family friendly hotel. Je to pochvala a uznanie pre celý tím. Teší nás, že náš projekt medzigeneračnosti a spájania starších a mladších členov rodín cez pobyt Wellness senior, ako aj iné aktivity ocenili odborníci z rôznych oblastí,“ povedal Martin Slivka.

Martin Slivka pri preberaní ocenenia Senior FriendlyPríhovor Martinu Slivku, obchodného riaditeľa hotela. Ocenenie odovzdávali p. Mária Reháková, autorka ankety Slovenka roka a riaditeľka vydavateľstva STAR Production, a p. Miloš Blanárik, poradca predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne.

 

Podujatie SENIOR FRIENDLY – Ciele projektu

Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže sú: Klub Luna Senior Friendly, občianske združenie a Občianske združenie Bagar. Na podporu, angažovanosť a záujem o zlepšenie a skvalitnenie života seniorov je každoročne pripravený projekt Senior Friendly – priateľskí, otvorení a ústretoví k seniorom. Jeho zámerom je oceniť firmy, inštitúcie a organizácie, poskytovateľov produktov a služieb, ktorí ponúkajú určité benefity, služby, výrobky, výhody, aktivity a možnosti uplatnenia pre seniorov v rôznych oblastiach. Cieľom projektu je upriamiť pozornosť na tých, ktorí prispievajú k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie, kvalitnejšie, a prispievajú svojimi aktivitami k zmene postojov k seniorom.

 

Ocenené firmy a samosprávy

Plaketu Senior Friendly si počas slávnostného galavečera prevzalo deväť inštitúcií – spoločnosti, podniky, miestne a regionálne samosprávy, kultúrne a vzdelávacie inštitúcie či neziskové organizácie. Za svoj proseniorský prístup boli odmenení: spracovateľ dreva Mondi SCP Ružomberok, verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), Wellness Hotel Patince, mesto Hlohovec či občianske združenie Červený nos Clowndoctors. Viac informácií nájdete TU

 

Martin Slivka s ocenením Senior Friendly 2019 pre Wellness Hotel Patince