Víkendová dávka cvičenia s trénerkou Marcelou

Marcela Kösegiová

V zdravom tele zdravý duch. O hlbokej pravde tohto príslovia by vedela hovoriť magisterka Marcela Kösegiová, ktorej rozhodnutie oddať sa fitness a športu zmenilo život. Ako odborníčka na metódu Pilates je hosťom Wellness Hotela Patince k dispozícií každý druhý víkend. Dovoľte nám predstaviť jej recept na zdravší život, a navnadiť vás tak na víkendovú dávku cvičenia.

Jej cesta k športu začala pred desiatimi rokmi, kedy sa kvôli zdravotným problémom rozhodla zmeniť svoj životný štýl a vniesť doňho viac pohybu. Prešla mnohými technikami, od jogy, cez fitness a beh, pričom absolvovala rôzne školenia a semináre. Cez šport sa dostala nielen k zmene stravy, ale aj myslenia. Premena jej každodenného života spôsobila, že problémy z detstva pominuli, ba dnes sa môže naplno tešiť z plného fyzického zdravia.

WHP pilates trénerka Marcela

Trénerka Marcela – Pilates

Popri športe a cvičeniu sa venuje aj reflexívnej terapii a masážam. Nadobudnuté  poznatky z oblasti správneho dýchania a lepšieho poznania ľudského tela, aplikuje pri precvičovaní metódy Pilates. Na svojich hodinách sa zameriava na bezchybné prevedenie cvikov a učí, ako správne dýchať a uvedomovať si každý pohyb tela.

WHP vikendove cvicenie

Víkendové cvičenie s trénerkou

Postupom času našla záľubu najmä v už spomínanej metóde Pilates. Ide o cvičenie zamerané na vyrovnávanie svalových disbalancií, a to naťahovaním či uvoľňovaním skrátených svalov, a posilnením tých oslabených. Pomáha tak prechádzať bolestiam chrbtice, ktoré sú zapríčinené práve nerovnováhou svalov. Ako sama uvádza, Pilates je vhodný pre všetky generácie, nezáležiac na veku.

Odporúča ju najmä ľuďom so sedavým zamestnaním, pri ktorom často vzniká napätie v oblasti krku a ramien, alebo aj ako prevenciu pred bolesťami chrbtice. Taktiež sa hodí ako doplnkové a kompenzačné cvičenie pre aktívnych športovcov.

Na Pilates je skvelé aj to, že si nemusíte robiť starosti o správnu obuv. S trénerkou Marcelou Kösegiovou si ho precvičíte rovno naboso. Už cez víkend sa na Vás teší vo Wellness Hoteli Patince.